Enne eksamit
 1. Tuleb esitada taotlus (Laagrikasvataja ja juhataja osakutse esmakordne taotlemine) Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebis (https://konkursiveeb.edu.ee/) kümme tööpäeva enne valitud eksamit.
  Laagrikasvataja (ja -juhataja) osakutset (esmakordset)  saab erandkorras taotleda kuni 6.06.2022. Dokumente saab lisada kuni 14.06! 2023 taotlusvooru tähtajad on selgumisel. 
 2. Taotlusesse lisa kõik vajalikud dokumendid. Kui mõni dokument on puudu, siis kirjuta kutse@enk.ee.
 3. Kehtiva treeneri kutsetunnistuse esitamisel ei ole vaja esitada koopiaid CV-st (v.a abitreeneri kutse) ja noorsootöötaja kompetentsidega seotuid täiendusõppe läbimise tõendeid. Piisab, kui lisate taotlusesse kutsetunnistuse lingi või koopia.
 4. Osakutse taotlemiseks tuleb tellida arve. Taotlemine maksab 45 eurot  ja paberkandjal tunnistuse lisatasu on 6.80 eurot. (ENK liikmetele ja noorsootöö kõrghariduse tudnegitele on tasu 35.-). Arvet saab tellida taotlusvormis, arve tuleb tasuda märgitud tähtajaks ning maksekinnitus tuleb esitada emaili teel kutse andja nõudmisel. Kutsetunnistust ei väljastata enne kui taotlemise tasu on makstud. Arve koostatakse ainult sel juhul, kui taotlus on esitatud. Kavandivormis taotlustele arveid ei väljastata. 
 5. Eksamit saab sooritada nii eesti kui ka vene keeles. Palun tee vastav märge taotlusvormi.
 6. Eesti Noorsootöötajate Kogu kutse väärtustamise suunajuht vaatab taotluse üle ning kinnitab registreeringu valitud eksamile.
 7. Küsimuste korral saab e-eksami päeval ühendust emaili (kutse@enk.ee) või telefoni teel (5388 6727) kell 9–17.

Isiku tuvastamine enne eksamit
 1. Isikutuvastuseks ja eksami sooritamiseks palun mine veebilehele eksamikeskus.enk.ee. Sisselogimine aktiveerub sinu jaoks eksami sooritamise päeval.
 2. Har-ID saad seadistada varem. Mine veebilehele www.harid.ee.
 3. Eksamit saad sooritada ainult kasutades HarID-d. Juhul, kui sul ei ole Har-ID-d, saad selle hõlpsasti teha. Mõlemal juhul vajuta eksami kastikeses “Logi sisse”. Soovitame Har-ID seadistada varem!
 4. Isikutuvastuseks saad valida ID-kaardi (ka elamisloaga sisselogimiseks), Mobiil-ID, Smart-ID, Pangalingi, ja Euroopa Liidu liikmesriigi eid.
 5. Kui oled konkursiveebis taotluse esitanud, siis võid kindel olla, et saad sooritada ka eksamit sama viisi kasutades.
 6.  Valides meelepärase sisselogimise viisi järgi ekraanile ilmuvaid juhiseid. Süsteem võib paluda sul sisestada oma emaili ja telefoninumnri ning paluda emaili teel kinnitust (kehtib nt ID-kaarti kasutades).
 7. Pärast konto kinnitamist saad jätkata sisselogimist. 
 8. Viimase sammuna tuleb kinnitada luba, et eksamikeskus saab sinu andmetele ligipääsu. Andmeid kasutame ainult eksami läbiviimiseks. 
 9. Kui isikutuvastus on korras, saad hakata e-eksamit sooritama. Süsteem suunab sidn automaatselt eksami lehele.

E-eksam
 1. E-eksami sooritamiseks on aega 60 minutit, iga õige vastus annab ühe punkti ning igas osas on vaja vastata õigesti 75% küsimustest. Aega arvestatakse sellest hetkest, kui avaneb eksam sinu ekraanil.
 2. Eksami keelt saad valida ülevalt vasakult.
 3. E-eksamil kuvatav tulemus on esialgne.
 4. Laagrikasvataja, 4. taseme eksamil on 24 küsimust. Laagrikasvataja-juhataja 6. taseme eksamil on 30 küsimust.
 5. Kui Te ei saa eksamile sisse või Teil on vale tase, siis võtke ühendust eksami sooritamise päeval kell 9–17 meili teel kutse@enk.ee või telefonil 5388 6727. Palun saatke emailis oma isikukood ja soovitav tase. Juhul, kui sooritate eksamit teisel kellaajal, siis saatke sms ja email. Vastan esimesel võimalusel.

Pärast e-eksamit
 1. Pärast eksami toimumist saadetakse taotleja e-mailile teade, kas eksam on salvestunud hiljemalt ühe tööpäeva pärast.
 2. Osakutse taotlemise tulemus saadetakse 30 tööpäeva jooksul hindamise toimumist. Seda sel juhul, kui kõik dokumendid on enne eksami sooritamist esitatud. Muul juhul tehakse otsus pärast seda, kui oled kõik dokumendid esitanud. Püüame siiski tulemused edastada varem.
 3. Vajadusel tuleb täiendada taotlust Haridus- ja Noorteameti konkursiveebis.