E-eksami sooritamise info!

2024. aasta sügisvooru e-eksamite ajakava on selgumisel.


Isiku tuvastamine enne eksamit
 1. Isikutuvastuseks ja eksami sooritamiseks palun mine veebilehele eksamikeskus.enk.ee. Sisselogimine aktiveerub sinu jaoks eksami sooritamise päeval.
 2. Eksamit saad sooritada ainult kasutades HarID-d. Juhul, kui sul ei ole Har-ID-d, saad selle hõlpsasti teha. Mõlemal juhul vajuta eksami kastikeses “Logi sisse”. Soovitame Har-ID seadistada varem! Har-ID saad seadistada varem SIIN.
 3. Isikutuvastuseks saad valida ID-kaardi (ka elamisloaga sisselogimiseks), Mobiil-ID, Smart-ID, Pangalingi, ja Euroopa Liidu liikmesriigi eid.
 4. Kui oled konkursiveebis taotluse esitanud, siis võid kindel olla, et saad sooritada ka eksamit sama viisi kasutades.
 5.  Valides meelepärase sisselogimise viisi järgi ekraanile ilmuvaid juhiseid. Süsteem võib paluda sul sisestada oma emaili ja telefoninumbri ning paluda emaili teel kinnitust (kehtib nt ID-kaarti kasutades).
 6. Pärast konto kinnitamist saad jätkata sisselogimist.
 7. Viimase sammuna tuleb kinnitada luba, et eksamikeskus saab sinu andmetele ligipääsu. Andmeid kasutame ainult eksami läbiviimiseks.
 8. Kui isikutuvastus on korras, saad hakata e-eksamit sooritama. Süsteem suunab sind automaatselt eksami lehele.

E-eksam
 1. E-eksami sooritamiseks on aega 60 minutit, iga õige vastus annab ühe punkti ning igas osas on vaja vastata õigesti 75% küsimustest. Aega arvestatakse sellest hetkest, kui avaneb eksam sinu ekraanil.
 2. Eksami keelt saad valida ülevalt vasakult.
 3. E-eksamil kuvatav tulemus on esialgne.
 4. Laagrikasvataja, 5. taseme eksamil on 24 küsimust. Laagrikasvataja-juhataja 6. taseme eksamil on 30 küsimust.
 5. Kui Te ei saa eksamile sisse või Teil on vale tase, siis võtke ühendust eksami sooritamise päeval kell 9–17 meili teel kutse@enk.ee või telefonil 5388 6727. Palun saatke emailis oma isikukood ja soovitav tase. Juhul, kui sooritate eksamit teisel kellaajal, siis saatke sms ja email. Vastan esimesel võimalusel.

Pärast e-eksamit
 1. Pärast eksami toimumist saadetakse taotleja e-mailile teade, kas eksam on salvestunud hiljemalt ühe tööpäeva pärast.
 2. Osakutse taotlemise tulemus saadetakse 30 tööpäeva jooksul hindamise toimumist. Seda sel juhul, kui kõik dokumendid on enne eksami sooritamist esitatud. Muul juhul tehakse otsus pärast seda, kui oled kõik dokumendid esitanud. Püüame siiski tulemused edastada varem.
 3. Vajadusel tuleb täiendada taotlust Haridus- ja Noorteameti konkursiveebis.