Maikuus panevad noorsootöötajad oma parimad rüüd üll ja peavad maha ühe pralle, sest Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) tähistab 25-aastaseks saamist piduliku sündmusega.

Nii pikka ajalugu on küll keeruline ühte artiklisse ära mahutada, kuid siit on sulle mõned infokillud, et pidupäeva meeleolu looma hakata!

ENK on kahe organisatsiooni armuvili

Kui ajaloos (ja äriregistris) näpuga järge ajada, jääb silma, et tegelikult hakkas Eesti Noorsootöötajate Kogu nimeline organisatsioon eksisteerima alles 2016. aastal. Kuidas see matemaatika siis toimib?
Enne ENKi tegutsesid eraldiseisvatena Eesti Noorsootöötajate Ühendus (asutatud 1999. aastal) ja Eesti Huvijuhtide Liit (asutatud 2000. aastal), kes ühel hetkel leidsid, et ühinemisest oleks noorsootööl ja noorsootöötajatel suurem kasu. Ja nõnda 21. mail 2016 need leivad ühte kappi pandigi!
Aga, et ENKi ei saaks olla ilma nende organisatsioonide töö ja arendusteta, loemegi ENKi sünnipäevaks Eesti Noorsootöötajate Ühenduse loomist. 

Juba 400 liiget!

Mõned päevad tagasi kostus tegevmeeskonna ja juhatuse chatis rõõmus hüüatus, et oleme jõudnud 400 liikmeni!
ENKi liikmete profiil on täpselt sama kirju ja eriilmeline, kui Eesti noorsootöö isegi! Meie liikmete seas on noortekeskuste noorsootöötajaid, huvijuhte, KOV-spetsialiste, akadeemikuid, ringijuhte, huvikoolide õpetajaid, ametnikke, laagrikasvatajaid, Kaitseliidu noorteinstruktoreid, koguduste noorsootöötajaid, mobiilseid noorsootöötajaid ja kõiki teisi, kes end noorsootöötajana defineerivad ning noorsootöötaja eetikakoodeksi ning põhimõtete alusel Eesti eri otstes toimetavad.
Liikmete sedavõrd lai profiil annab ENKile ühtpidi ülimalt hea võimaluse, teisalt suure vastutuse, esindada ja vaadata noorsootöö arengut laiemas kontekstis kui üks vorm ja viis.

Sünnipäev ei rauge veel!

Kuigi ametlik pidu toimub 17. mail, ei ole sellega tähistamine lõppenud! Jagame aasta jooksul ENKi sotsiaalmeediakanalites lugusid ENKi ajaloost ja eelkäijatest, tervitusi, sissevaadet ENKi kulisside taha ning palju muud. Juubeliaasta lõppakordiks on noorsootöötajate inspiratsioonipäev “Must vöö noorsootöös” 6. detsembril.

Jälgi meid kindlasti Facebookis ja Instagramis!


NB! Ka sinul on võimalik pidustustele ja meeleolule kaasa aidata! Kui tahad jagada meiega sünnipäevatervitusi, mälestusi, lugusid või pilte, pane oma kiri teele: kommunikatsioon@enk.ee