Kõik, kes me noortevaldkonnas tegutseme, kujundame noorsootöö nägu. Tänavuses suvekoolis võtame luubi alla noorsootöötaja professionaalse identiteedi ja rolli ning räägime noorsootöö kuvandist ja selle loomisest.

Nende teemade käsitlemisel kasutame erinevaid digivahendeid, mida on võimalik ka edaspidi oma igapäevases töös kasutusele võtta.

Suvekool on osa Eesti Noorsootöötajate Kogu nutika noorsootöö programmist “Digitark noorsootöötaja“, mille eesmärk on toetada noorsootöötajate professionaalsust nutikas noorsootöös.

Suvekool toimub 24.–26. augustil 2020 Varbla puhkekülas Pärnumaal. Suvekooli programm algab esmaspäeval, 24. augustil kell 15 ning lõpeb 26. augustil lõunasöögiga kell 13.

Täpsema suvekooli programmi saadame osalejatele augusti algul.


Programmist

Esimesel päeval teeme teemasse sissejuhatuse ning räägime noorsootöötajast kui professioonist ja noorsootöötaja professionaalsest identiteedist. Vaatame kriitiliselt enda sisse ja arutleme, kuidas mind noorsootöötajana mõjutavad minu kogemused, väärtused ja tõekspidamised.

Teisel päeval keskendume endale kui noorsootöö kuvandi loojale ja iseendale kui brändile ning oluliste sõnumite kandjale. Millisena näeme me ise noorsootööd ja millisena tahaksime valdkonda näha? Milline on minu roll, võimalused ja vastutus selles? Lisaks eneserefleksioonile pöörame pilgud ka väljapoole ning proovime hinnata, kuidas paistab noorsootöö valdkonnast väljasolevatele inimestele ja avalikkusele. Kas ja kuidas me saame mõjutada ja luua noorsootöö kuvandit? Millised on need viisid ja vahendid, kuidas seda teha? 

Kolmandal ja ühtlasi viimasel koolituspäeval paneme suvekoolile punkti, vaatame nutikalt ja analüütiliselt eelnenud päevade sisule otsa ning mõtleme, millised põhimõtted ja vahendid võimaldaksid mul noorsootöötajana noorsootöö kuvandit edasi kanda ja oma tööd efektiivselt ning professionaalselt korraldada. Kas ja kuidas peaksin oma tööd mugandama, et seda teha ning millist tuge selles vajaksin?

Just neile ja veel paljudele teistelegi küsimustele leiame üheskoos suvekoolis “Noorsootöö on minu nägu!” vastused. Tule ja täienda enda professionaalset pagasit!

Lisaks mahukale ja praktilisele koolitusprogrammile ei puudu suvekoolist ka vahvad ühistegevused ning lõõgastav puhkus kauni mere kaldal.


Osavõtutasu

🔹kuni 31. juulini 2020:
ENKi liikmetele on osavõtutasu 10 eurot ja teistele 15 eurot.

🔹alates 1. augustist 2020:
ENKi liikmetele on osavõtutasu 15 eurot ja teistele 20 eurot.

Osavõtutasu võib maksta ka tööandja. Sellisel juhul palume registreerimisvormi panna täpsed maksja andmed, kellele arve läheb.

Registreerimine suvekooli lõpeb 16.08.2020. Osalejate arv on piiratud.

Registreeru suvekooli


Suvekooli koolitajatemeeskond

Suvekooli juhtivkoolitaja Kristi Jüristo tutvustab ennast nii:

„Noorsootöö on minu elukutse ja elu kutse. Olen õnnelik, et saan läbi enda töö, koolitajana, kokku puutuda nii paljude inspireerivate inimeste ja tegevustega. Paarkümmend aastat noorsootöös on andnud võimaluse näha ja olla osa valdkonna kasvamises ning see on põhjus, miks teen seda, mida teen.“


Kristina Samra:

“Olen üle kümne aasta töötanud erinevates ettevõtetes kommunikatsiooni ja turunduse alal ning kogunud palju väärt teadmisi ja oskusi nii era- kui avalikust sektorist. Kogemus noortevaldkonnas pole küll veel pikaaegne, kuid põhimõtted ja eetika, mille alusel noorsootööd tehakse on mind saatnud igal pool ja igas tegevuses. Minu südameasjaks on, et noorte hääl kõlaks ning iga noor kvaliteetse noorsootöö võlud ja võimalused enda jaoks avastaks.”


Kadi Kerner:

“Olen noorsootööd teinud suurema osa oma elust. Nüüdseks olen suundunud IT ja tootearenduse juurde, kuid noorsootöö on endiselt hingelähedane. Mind rõõmustab enim, kui suudan neid kahte valdkonda siduda ning sellest midagi väärtuslikku luua.”