Uus kutse suunajuht Birgit Lukk - ENK

Märtsis alustab kutse väärtustamise suunajuhina tööd Birgit Lukk, kes on ka Eesti Noorsootöötajate Kogu liige. Et Birgitiga lähemalt tuttavaks saada, palusime tal ennast ise tutvustada.

Milline on sinu varasem taust?

Olen pärit Harjumaalt, lõpetanud noorsootöö eriala 2019. aastal Tallinna Ülikoolis. Õpingute lõpetamise järgselt asusin tööle Kose Gümnaasiumisse huvijuhi ametikohale. 2020. aastal sündis perre beebi, mille järgselt otsustasime perega kolida Hiiumaale, kus ka tänaseni püsivalt elan. 2022. aastal asusin tööle Hiiumaa vallavalitsusse, noorsootöö spetsialisti ametikohale, kust täna olengi võtnud ette teekonna ENKi.

Mis sulle kutse väärtustamise suunajuhi ametikoha juures huvi pakkus? 

Mingil toredal põhjusel, või saatuse keerdkäikude teel, jõudis minuni vastav ENKi töökuulutus mitmeid erinevaid teid pidi. Kuna noorsootöötaja kutse temaatika on olnud minu südameasjaks juba ülikooli õpingutest saati, leidsin, et just see on tee, mida mööda tahaksin edaspidi liikuda. Leian, et ENKi kogukond ning tiim juba iseenesest koondab kokku meie ühised väärtused noorsootöötajatena ning suurim rõõm oleks ühiselt töötada ning õppida meie noorsootöö valdkonna ekspertidelt.

Milline on sinu fookus 2024. aastal kutse väärtustamise suunajuhina?

Kindlasti on üheks fookuseks arendada koostööd kohalike omavalitsustega, sh kaardistada kuidas tajuvad kohalikud noorsootöötajad Eesti erinevates piirkondades noorsootöötajate kutsekvalifikatsiooni väärtustamist ning millist väärtust näevad noorsootöötaja kutse olemasolul kohalike omavalitsuste esindajad. Teiseks fookuseks on üldine noorsootöötaja kutse väärtustamise ning tähtsustamise küsimus, sh noorsootöötajate veelgi põhjalikum toetamine kutse omandamisel – soovin pakkuda personaalset lähenemist igale piirkonnale Eestis. Seega ole valmis, et järgmisena potsatab just sinu e-posti kiri või heliseb telefon ning teiselpool ekraani olen mina küsimas, kuidas teil noorsootöötaja kutsetega läheb!


Birgit alustab tööd 19. märtsist ja senine suunajuht Eilika Mätas lõpetab ametlikult veebruari lõpuga, kuid toetab Birgiti sisseelamist kuni juuni lõpuni. 

Täname Eilikat pikaajalise panuse eest noorsootöötaja kutse andmise koordineerimisel ja eriti viimasel kahel aastal, mil Eilika on teinud head tööd kutse andmisel Eesti Noorsootöötajate Kogus!