Kuidas loovus tööelus enda kasuks tööle panna, mismoodi noortevaldkonnas enda professionaalse enesearenguga tegeleda ja kuidas Eesti Noorsootöötajate Kogu oma liikmeid sel teekonnal toetab? Novembris jagavad ENKi liikmed oma kogemusi.


Kuidas oled loov oma töökohal?
Minu töökohal on päris palju tehnilisi ülesandeid, aga meil on koosolekuid, kohtumisi jne, kus saan oma noorsootöö alaseid teadmisi kasutada. Näiteks, kasutan pilte oma tunnete ja tujude väljendamiseks, kasutan pusle kokkupanemise meetodit gruppide moodustamiseks jne.


Kuidas tegeled enda professionaalse enesearenguga?
Heaks näiteks saan tuua töökoha vahetuse. Tegelesin kuus aastat kontakttööga noortega ning nüüd töötan kohas, kus koordineerin ja korraldan tegevusi haridusvaldkonnas tegutsevatele spetsialistidele. Tundsin alati, et sooviksin rohkem olla pigem korraldaja ja koordineerija kui läbiviija. See on olnud väga suur eneseareng, kuigi olen olnud uuel ametikohal vaid mõned kuud. Lisaks osalen tihti mitmesugustel koolitustel, et saada ikka uusi teadmisi ja oskusi.

Kuidas ENK sinu enesearengut toetab?
ENK on pakkunud palju kasulikke ja praktilisi koolitusi. Näiteks toimub ENKis iga-aastane suvekool, kus on fookuses kindel teema. Sel aastal oli näiteks teemaks kliima ja keskkond, mis oli äärmiselt rikastav kogemus. Lisaks olen olnud kohalike omavalitsuste välishindaja, töögrupi eestvedaja, mitmete tegevuste eestvedaja (liikmete kampaaniad ja infotund) jne.

Kuni 30. novembrini 2022 kestab meie uute liikmete kampaania!

Kõigi novembri jooksul liitujate ja soovitajate vahel loosime välja kaks ENKi seljakotti.

Kutsu kolleeg ENKi liikmeks