Noorsootöötaja kutse taotlusvoor avaneb - ENK

Kvaliteetse noorsootöö aluseks on professionaalsed noorsootöötajad ning noorsootöö kutse olemasolu on üheks tõendiks selleks, et töötaja on professionaalne ja pädev.

1. märtsil 2024 avaneb noorsootöötaja kutse uus taotlusvoor, kus saab taotleda ka laagrikasvajataja ja -juhataja osakutset. 

Taotlusi saab esitada kuni 1. maini 2024 Haridus- ja Noorteameti konkursiveebis.

Et alanud aastast hakkas kehtima uus kutsestandard, on muudatusi ka kutse andmise tingimustes. Üks peamisi muudatusi kutse taotlemisel on haridustasemete nõuete kehtestamine. Ühtlustusid ka kutse ja osakutse taotlemise eeltingimused. Edaspidi peab tõendama koolituste läbimist, sh esmaabi koolitust. Kutse taotlemise erinevatel tasemetel püsivad siiski erisused koolitustundide mahus.

Muutusid ka noorsootöötaja kutsetasemed. Edaspidi jäävad noorsootöötaja kutseteks 5., 6. ja 7. tase, ning 7. taseme noorsootöötaja nimetatakse kutsestandardis ümber noorsootööjuhiks. Lisaks ei ole edaspidi 7. tasemel enam osakutset. See aga ei tähenda, et 7. taseme noorsootööjuhid ei saaks või ei tohiks laagris töötada nii kasvataja kui ka juhatajana.

Mida soovitaks kutse suunajuht Eilika Mätas tänavustele taotlejatele?
“Kontrolliksin, milline haridustase mul on ning millisele tasemele see vastab. 
Seejärel kaardistaksin oma tegevuse ja valiksin õige taseme. Naudiksin eneseanalüüsi, sest kes see ikka koera saba tõstab kui mitte seesama koer ise!”

Kevadvooru tingimuste, dokumente ja nõustamise kohta saad lähemalt lugeda SIIT

Küsimuste korral saada kiri:
kutse@enk.ee