Oma kogemust ning mõtteid noorsootöötaja kutse taotlemise teemal jagab meiega Eesti Noorsootöötajate Kogu liige Airi Park.


𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐤𝐮𝐭𝐬𝐞𝐭 𝐭𝐚𝐨𝐭𝐥𝐞𝐝𝐚?

Kutset olen taotlenud tegelikult juba kaks korda – esimest korda umbes viis aastat tagasi, pärast noorsootöö eriala lõpetamist, ning teist korda kaks aastat tagasi, kuid siis juba kõige kõrgemat taset.

Esimesel korral taotlesin 6. taset, kuid sain 4. taseme. Sellel hetkel polnud mul piisavalt noorsootöö juhtimise kogemust või vähemasti polnud oskust seda näha ja analüüsida. See on ka üks suur põhjus, miks üldse noorsootöötaja kutse taotlemine ette võtta – tavaliselt puudub ju igapäevaselt harjumus oma kogemusi põhjalikult analüüsida, kuid kutse taotlemine loob selle vajaduse.

See protsess andis mulle võimaluse vaadata kogetut uue pilguga ning meenutada, mida kõik viimase viie aasta tehtud sai. Lisaks refleksioonile andis portfoolio koostamine ka väga hea tunde, kuna viie aasta jooksul on tehtud palju asju ning on tore meenutada emotsioone ja saadud tagasisidet.

Minu jaoks oli see nii loomulik samm ning soov tõendada ja analüüsida oma praktilisi kogemusi!

𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐢𝐥𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐤𝐚𝐚𝐥𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐭𝐬𝐞 𝐭𝐚𝐨𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭?

Üks kogemus võib tõendada mitme kompetentsi olemasolu, peab oskama vaid seda näha ja analüüsida. Oluline on kindlasti see, et olemas oleksid juhtimisalased kogemused ja oskused. Kogemuste kaardistamiseks tasub suhelda kolleegidega ning alustuseks tekitada loetelu viie aasta täiendusõppest ning erinevatest olukordadest ja kogemustest, mida portfooliot kirjutades saab analüüsida. Mina alustasingi esimese asjana sellest, kuna vastasel juhul oleks mul pooled näited kirja panemata jäänud, sh seetõttu, et ise ei näinud neid juhtimiskogemusena, kuid kolleeg see-eest nägi.

Viimase asjana üks soovitus ja seda ükskõik, millise taseme taotlejale – vasta kõikidele küsimustele, sh abiküsimustele, kuna see aitab hindamiskomisjonil saada kindlust, et omad vajalikke kompetentse ning oskad enda tugevusi ja nõrkuseid analüüsida ning teadvustada.


Tule noorsootöötaja kutset taotlema! Uuri lähemalt! https://enk.ee/noorsootootaja-kutse/