Jagame Eesti Noorsootöötajate Kogu tegevjuhi Heili Griffithi mõtteid kutse taotlemise teemal, kes on ise just seekordses voorus taotlemas 7. taseme kutset.


𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐤𝐮𝐭𝐬𝐞𝐭 𝐭𝐚𝐨𝐭𝐥𝐞𝐝𝐚?
Otsustasin kutset taotleda, sest arvan, et see on hea võimalus oma tööd analüüsida ning saada parem ülevaade sellest, millised pädevused mul olemas on ja milliseid oleks veel vaja endas arendada. See on puhtalt minu enda jaoks sel aastal seatud eesmärk, aga usun, et saan sellega teisigi innustada kutset taotlema ja olla nii ka eeskujuks teistele ENKi liikmetele.
𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐢𝐥𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐤𝐚𝐚𝐥𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐭𝐬𝐞 𝐭𝐚𝐨𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭?
Soovitan väga esmalt kokku leppida ENKi kutse väärtustamise suunajuhi Eilika Mätasega konsultatsioon, sest see on hea võimalus saada kätte niidiots, kust edasi minema hakata. Nii saad teada, milliseid kogemusi, oskusi jms portfoolios välja tooma peaksid ning milliseid olemasolevaid materjale kasutada.
Eilika on väga toetav ja olen juba tajunud, et kõik kutse taotlemise ja andmise protsessis osalevad inimesed on 100% sinu poolt ning selle poolt, et Eestis oleks rohkem kutse saanud noorsootöötajaid, kes on oma viimaste aastate töökogemuse põhjalikult läbi analüüsinud.

Soovitan ka võtta kampa teisi noorsootöötajaid ja kolleege, kellega koos portfooliot täita. Selline üksteise toetamine aitab just siis hästi edasi, kui tunned, et oled oma mõtete ja kirjutamisega ummikusse jooksnud.


Tule noorsootöötaja kutset taotlema! Uuri lähemalt! https://enk.ee/noorsootootaja-kutse/