Veebruari lõpus alustame Eesti Noorsootöötajate Kogus koolitusprogrammiga, mis lisaks digipädevuste tõstmisele aitab noorsootöötajal ka muu hulgas mõtestada, kuidas digipööre mõjutab ühiskonda, sh noori ja noorsootööd.

Koolitustel tutvustame digipöördega kaasnevaid väljakutseid, räägime digihügieenist ja digitaalse heaolu loomise põhimõtetest. Selgitame ka õppimise muutumist digitaliseeruvas ühiskonnas ning arutleme, miks on oluline osata loovalt planeerida, viia läbi ja analüüsida mitteformaalse õppe tegevusi kasutades selleks nutikaid lahendusi.

Koolitustel saab õppida mõtestatult kasutama erinevaid tehnoloogiad ja keskkondi, analüüsima ja määratlema enda digipädevusi ning märkama oma arenguvajadusi.

Koolitusprogramm koosneb kolmest kontaktõppes toimuvast moodulist ning kolmest veebiseminarist. Koolituste I ja II moodul toimuvad Tallinnas, III moodul Tartus.


Registreeru koolitusprogrammi

1. veebiseminar (toimunud)

22.02. kell 10–12 “Noored sotsiaalmeedias”

Koolitajad Maria Murumaa-Mengel ja Inger Klesment.
Pikka koolitusprogrammi hiljem registreerunud osalejad saavad veebinari salvestust järgi vaadata.


I moodul

15.–16.03 Tallinnas

I moodulis vaatleme põhilisi mida tähendavad mõisted nutikas noorsootöö ja digipädevused, millised on digimaailma väljakutseid tänases maailmas. Küsime, mida noored hetkel noorsootöötajalt vajavad ning kuidas diginoorsootöös fookuseid seadada.

I mooduli 1. päev

Kell 10–18

 • Sissejuhatus digiteemadesse: digimaailma väljakutsed noorsootöö kontekstis? – Heili Griffith
 • Nutikas noorsootöö, digipädevused, noorteinfo? Millised on põhimõisted ja miks nende teadmine oluline on? – Mariliis Maremäe

I mooduli 2. päev

Kell 9–17

 • Noored jooksevad ees, meie järgi, ehk mida näitavad praegused andmed noorte meediatarbimise kohta, mis on sellega seonduvad ohud ja mida me selles osas ette võtma peaksime? – Maria Murumaa-Mengel ja Inger Klesment

NB! Selles moodulis ei ole osalejatele ööbimist ette nähtud. Kellel on suur vajadus ööbimiskohaks, palun sellest projektijuhti teavitada registreerimisvormis või meiliaadressil masen.kristina@gmail.com


2. veebiseminar “Häkkerid, lekkivad andmed ja küberturvalisus”

24.03.23 kell 11–13

Koolitaja veebipolitseinik Alik Säde.

Registreeru


II moodul

12.–13.04 Talllinnas

II moodulis tegeleme sellega, kuidas digivahendeid oma töös mõtestatult kasutada ning teeme praktilist ühistööd.

II mooduli 1. päev
Kell 10–19

 • “Need for speed, Super Mario, Minecraft ehk kuidas õpetada noortele juhtimisoskusi digivahendi abil” – Eilika Mätas
 • Töötoad ja praktiline töö gruppides
  Iga osaleja saab endale valida ühe teema, mida süvenenult õpib ja selle kohta grupis ka praktilise töö teeb. Grupid jagunevad võrdselt, jaotumine toimub I moodulis.
  1. Podcast ehk taskuhääling lihtsate vahenditega – Renat Ränk ja Anneli Meisterson, sissejuhatuse raadio ja avaliku esinemise kohta teeb Kadri Ugur.
  2. Instagram reel ja teiste sotsiaalmeediakanalite mikrovideod
  – Ilona Tint, sissejuhatuse videoproduktsiooni algtõdedesse teeb Eleri Lõhmus.
  3. E-mängude kasutamine ja mõtestamine praktlises noorsootöös – Eilika Mätas

Kell 19–21

 • Soovijatele võimalus praktilise töö jätkamiseks. 

NB! Ööbimine hotellis.


II mooduli 2. päev

Kell 9–17

 • Töötoad ja praktiline töö gruppides jätkub.

3. veebiseminar “Kriitiline mõtlemine digikeskkonnas”

25.04. kell 10–12

Veebipraktikumi käigus otsitakse vastuseid küsimustele, miks peaks hindama informatsiooni kvaliteeti ning kuidas seda tegema peaks. 

Koolitaja on Holger Kiik.


III moodul

3.–4. mai kokkuvõttev moodul Tartus

III moodulis tutvume teiste praktiliste töödega ning kuuleme, millised on põnevad praktilised näited diginoorsood ning millised tulevikuteemad peagi noorsootöötajate lauale digivaldkonnas tulemas on.

III mooduli 1. päev

Kell 10–18

 • Mis on visuaalne identiteet? Kuidas selle najal ise lihtsaid kujundusi luua? – Mariliis Maremäe
 • II mooduli praktiliste tööde esitlemine

III mooduli 2. päev

Kell 9–17

 • Kas digipädevused kestavad ka pärast projekti?
 • Influenceri-rolli, noorsootöötaja ja ettevõtluse ühildamine, on see võimalik? – Sendist Sajani: Ilona Tint ja Nele Kure
 • “Kaotada on vaid tervis, vabandus ja varandus” ehk miks ja kuidas noored noorsootöötajaid digikeskkondadesse vajavad – Diana Poudel

NB! Selles moodulis ei ole osalejatele ööbimist ette nähtud. Kellel on suur vajadus ööbimiskohaks, palun sellest projektijuhti teavitada registreerimisvormis või meiliaadressil masen.kristina@gmail.com


Koolitus on kõikidele noorsootöötajatele tasuta ning selle lõpus saavad osalejad vastava tõendi koolituse läbimise kohta. Kohtade arv on piiratud!

Lisainfo:
Kristina Masen, projektijuht
5780 3761, masen.kristina@gmail.com

Koolitusprogramm on osa projektist “Noortevaldkonna digihüpe”. Projekti rahastab Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide 2014–2021 programm „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“.