Jagasime sõbrapäeva kampaanias inspireerivaid ja südamlikke sõprade-kolleegide lugusid. Saage tuttavaks meie juhatuse esimese Kadi Bruusi ja liikme Kelly Grossthaliga. Oma sõprusest ja sellest, mis neid üksteise juures kõige enam inspireerib, jagavad nad järgmist.


𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐭𝐨̈𝐨̈𝐚𝐥𝐚𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐨̈𝐨̈ 𝐣𝐚 𝐬𝐨̃𝐩𝐫𝐮𝐬 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐢?
Me kohtusime esimest korda juba eelmise sajandi lõpus, mil Kadi töötas tollases haridusministeeriumis ja Kelly lõi noorsootöö õppurina kaasa erinevates ministeeriumiga seotud tegevustes. Tollane kontakt oli soe, kuid sõpradeks me veel ei saanud. Kümmekond aastat hiljem kohtusime üle pikkade aastate ühel Viimsi Vabaõhumuuseumi üritusel, kus Kadi jagas muu hulgas inimestele helkureid. Neist ühe ulatas ta Kellyle ja lisas: “Oh, me ju tunneme!” Veel pidi mööduma siiski omajagu aastaid ning meid tõid taas kokku meie lapsed, kes õppisid paralleelklassis. Nimelt oli laste sõpruskond nende gümnaasiumiajal nii vahva ja loominguline, et noored liitsid sõpruskonnaks ka oma vanemad. Nii tegime näiteks koos kolme perega mitu aastat ühist kodukohvikut. Meie kui kaks noorsootöö taustaga vanemat tundsime ennast noorte seltskonnas eriti hästi ning panustasime alati aktiivselt ja rõõmuga.

Selle kõige taustal kujuneski välja meie kahe sügavam sõprus, mis jõuab pea igal me kohtumisel ka vestluseni noorsootöö ja inimõiguste teemadel. Näiteks, kui Kadi kirjutas oma magistritööd, siis arutasime tihti kaasava noorsootö üle ja Kelly oskas juhtida tähelepanu teatud kohtadele, mida muuta ning täiendada. Samas oleme mõlemad ka aktiivsed ENK-is ja alati valmis panustama, et Eesti noorsootöö maastik edeneks. Noored, noorsootöö, inimõigused, rahvusvaheline koostöö, hoolivus… on märgusõnad mis meid ühendavad.


𝐌𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐮̈𝐤𝐬𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐢𝐧𝐬𝐩𝐢𝐫𝐞𝐞𝐫𝐢𝐛?
Kelly:
Mind inspireerib südamest Kadi headus, koostööle orienteeritus ning pidev soov areneda. Ma usun, et Kadil on olnud Eesti noorsootöö valdkonnale läbi pikkade aastate nii palju pakkuda just põhjusel, et tal on väga õigel kohal nii süda kui ka soov käia aja ja muutustega kaasas. Imetlusväärne on ka Kadi panus meie koduvalla Viimsi noorsootöösse, mille süda ja hing ta on. Lisaks võin olla ka kindel, et kui mul on mõni isiklik rõõm või mure, siis matk või pikem jalutuskäik Kadiga mõjub tõelise teraapiana.
Kadi:
Mind inspireerib Kelly puhul tema positiivne ellusuhtumine, ka kõige keerulisemates olukordades leiab ta lahendused ja positiivse jõu edasiliikumiseks ja toetab teisi edasiliikumisel. Kellyl on alati oma arvamus ja ta oskab seda nii hästi põhjendada ja selgitada ning kirja panna. Ma imetlen, kuidas ta arutleb ja kirjutab, need on imelised oskused. Ta loeb nii palju, imetlen seda, samuti tema põhjalikkust. Tänu Kellyle on inimõiguste teema saanud olulise koha ka noorsootöös.