Triino Lest on Eesti Noorsootöötajate Kogu juhatuse liige ja viimased viis aastat töötanud Saaremaal kultuurikorraldaja ning rahvamaja juhatajana. Enne seda oli Triino 12 aastat Saaremaa Ühisgümnaasiumis huvijuht. Rääkisime Triinoga tema töödest ja tegemistest Eesti Noorsootöötajate Kogu juhatuses ning ühtlasi tema olulisematest töövõitudest noorsootöös.


Triino on enda sõnul n-ö noorsootöö korraldamise ja arendamise eesliinil tegutsenud juba alates 2011. aastast, kui otsustas koostöös Eesti Huvijuhtide Liiduga usinamalt toimetama hakata.

“Saime Eesti Huvijuhtide Liidus üsna pea aru, et koolinoorsootöö on vaid üks osa suuremast pildist ning koos teiste noorsootöö valdkondadega oleme tugevamad. Seda enam, et töö eesmärk on ju kõigil sama,” kirjeldas Triino ja lisas, et just nii sündis otsus, et Eesti Huvijuhtide Liit ja tollal Eesti Noorsootöötajate Ühenduse nime kandnud ühing asuvad edasi tegutsema ühiselt ja ühe nime all. “Nii sündis Eesti Noorsootöötajate Kogu,” rääkis Triino.

Kogu see protsess ja aastad Eesti Noorsootöötajate Kogus on olnud rikastavad ja andnud suure panuse ka professionaalsesse arengusse, on Triino veendunud.

“Olen ENKis tegutsedes saanud tohutult uusi teadmisi ja kohtunud inimestega, kellega kohtumisest poleks osanud unistadagi. Minu jaoks on väga tähtis ka n-ö suure pildi nägemine. ENKi juhatuses töötamine on andnud mulle arusaamise, kuidas protsesse juhtida ja olen saanud olla osa ka neist protsessidest. Seda ei tahaks vahetada millegi vastu!” on Triino uhke.

Triino rõõmustab ka selle üle, et noorsootöö valdkonnas on väga töökad inimesed ja tunnistab, et just neid väsimatuid noorsootöö entusiaste imetleb ta kõige rohkem. “See on avanud silmad ka minu enda suhtes – austa teiste tööd ja analüüsi ka ennast piisavalt!”

Suurimaks töövõiduks peab Triino just Noorsootöötajate Kogu loomist ning lisab, et selleks kulus ka väga paljude inimeste head tahet ja tööd. “Eredaim hetk on minu jaoks see, kui avastad ühingu postkastist uue inimese liitumisavalduse. Siis tunnen küll, et oleme teinud midagi õigesti,” rõõmustab Triino.

Tema südameasjaks on olnud mitteformaalse ja formaalõppe omavaheline koostöö, ühendamine, aktsepteerimine ja selle mõistmine. Triino sõnul on sel teemal olnud palju positiivseid arenguid ning ta loodab, et see protsess ei peatu, sest koostöö huvikoolide, üldhariduskoolide ja noorsootöötajate vahel on ülioluline.

Lisaks peab Triino enda kui kultuurikorraldaja puhul tähtsaks ka enda panust ENKi seminaride, koolituste, suvekooli ja muude ettevõtmiste korraldamisel. “Ürituste osalejate positiivne tagasiside ning õnnestunud sündmus teevad alati südame soojaks ja meele heaks.”

Eesti Noorsootöötajate Kogul on sel kevadel käimas juhatuse valimised. Triino kutsub juhatusse kandideerima neid tegusaid liikmeid, kes ei karda:

  • välja öelda oma arvamust
  • suhelda võõraste inimestega
  • teha ühiskonna heaks üks heategu päevas (või kaks)
  • teha tööd – pidevalt ja rõõmuga
  • olla üks kena inimene!

Uude juhatusse on kandideerima oodatud kõik ENKi liikmed. Kui usud, et just sina võiksid kuuluda juhatusse, siis täida kandideerimiseks ankeet ja saada digiallkirjastatud avaldus meiliaadressile heili@enk.ee

ENKi liikmeks astumise kohta loe täpsemalt siit.