Noored kliimakriisis - Hispaania kohtumine - Eesti Noorsootöötajate Kogu

Vahelduseks harjumuspärastele, ainult noorsootöötajaid kaasavatele projektidele, on ENK sedapuhku partneriks projektis “Noored Kliimakriisis”, mille osalisteks on noored! Projekti esimene seminar toimus Hispaanias, Fragas.

Projekti “Noored Kliimakriisis” esimene seminar toimus 15.-20. aprillini Fragas, Hispaanias, kus osalesid ENKi esindajatena Kadi Bruus ning Kaire Tobias koos nelja noorega Pääsküla koolist ja Viimsi noortevolikogust.

Kohtumine Hispaanias oli kulminatsiooniks pool aastat kestnud ettevalmistustele. Nädala jooksul tegid noored esitlusi seni tehtud projektidest, mõõtsid CO2 taset ja tegid rühmatöid Fragas, Zaragozas ja Barcelonas ning mõtestasid CO2 mõju meie kliimale. Samuti külastati Fraga linnavalitsust ja kohtuti Fraga linnapeaga. Ühiselt jäädvustati Santa ANA kooli ümbritsevale seinale projekti partnerite lipud ja kliima muutust tutvustavad triibud, et näidata kuidas kliima soojenemine on muutnud ilmastikku.

Kõikide maade noored esitasid ka oma ettepanekud projekti logo konkursile, kuid lõpliku otususeni veel ei jõutud, sest nii Itaalia kui ka Poola logod said võrdselt hääli.

Kohtumiste vahepealsel ajal tegutsevad noored oma kodukohas ning teevad tegevusi kliimateadlikkuse tõstmiseks.

“Noored Kliimakriisis” on kolmeaastane Erasmus+ projekt, mille juhtpartneriks on Bonni Ülikool. Projektis osaleb ENK koos koostööpartneritega Hispaaniast, Saksamaalt, Itaaliast, Poolast ja Iirimaalt. Kõik partnerid organiseerivad  tegevusi oma riigi noortele ning projekti raames toimub viis kokkusaamist. Kohtumisele eelnes projekti koordinaatorite kohtumine, mis toimus sel sügisel Bonnis ja Kölnis.

Järgmine kokkusaamine toimub 30. septembrist – 4. oktoobrini Eestis, Viimsis ning Tallinnas.