Eesti Noorsootöötajate Kogu tutvustas noortele noorsootöötaja elukutset

Eesti Noorsootöötajate Kogu tutvustas 2018. kuni 2020. aastani väldanud projektis interaktiivsetes töötubades 15–19-aastastele noortele noorsootöötaja kaheksat ametit.

Töötubade eesmärk oli tõsta karjääriteadlikkust noorsootöö valdkonnas ning tutvustada laiemale avalikkusele noorsootöötaja ametite mitmekülgsust.

Tutvustamisel oli kaheksa noorsootöötaja ametit, milles noored saavad teadmisi ametite eripäradest, konkreetsetest tööülesannetest ja töövõtetest ning võtmeoskustest:

  • avatud noortekeskuse noorsootöötaja;
  • kooli huvijuht;
  • ringijuht;
  • huvikooli õpetaja;
  • maleva rühmajuht ja/või noortelaagri kasvataja;
  • rahvusvahelise noorsootööga tegelev noorsootöötaja;
  • mobiilne noorsootöötaja;
  • noorsootöötaja kultuuriasutustes.

Noorsootöötaja ametit tutvustati noortele nii virtuaalreaalsuse kui ka liitreaalsuse tehnoloogiate abil ning praktiliste noorsootöös ettetulevate tegevuste läbimängimise kaudu. Läbi erinevate meetodite anti noortele aimdust noorsootöö valdkonna võimalustest ja mitmekesisusest.

Projektijuht Mari-Liis Küüsmaa lisas:

„Töötuba läbi viies on praktika näidanud, et noortele tuleb üllatusena kui lai on tegelikult noorsootöö valdkond ning palju erinevaid karjäärivõimalusi tegelikult sellel erialal on.“

Haaravate lahenduste koostööpartnerid olid Maru VR Production OÜ ja Subatomic OÜ ja kaasatud oli mitmeid teisigi noorsootöö valdkonna eksperte. Samuti tehti koostööd noorsootöö erialasid õpetavate kõrgkoolidega.


Uute töötubadega tehti algust juba 2018. aasta lõpus ja need kestsid kuni 2020. aastani.


Kui kellelgi on soovi, siis kutsume üles noorsootöö- ja haridusasutusi ning info- ja karjäärimesside korraldajaid oma koostöösoovidest teada andma Eesti Noorsootöötajate Kogu tegevjuht Heili Griffithile: heili@enk.ee.

Ühe töötoa maksumus on 300 eurot ja töötoas saab osaleda kuni 12 inimest. 


Interaktiivseid töötube noorsootöötaja ametite tutvumiseks rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames. Eesti Noorsootöötajate Kogu koostööleping Eesti Noorsootöö Keskusega sõlmiti riigihanke tulemusena ja kestab 2020. aasta lõpuni.

Noorsootöötaja töötubade riigihanke võitis Eesti Noorsootöötajate Kogu

Noorsootööd õpetavad ülikoolid

Foto autor: Marii Joala Töötoa ettevalmistused – virtuaalreaalse elamuse võttepäev. Tootjafirma: Maru VR Productions

Meist meedias:

Delfi Kasulik teemaleht, 23.11.2018

Geeniuse digiportaal, 23.11.2018