Eesti Noorsootöötajate Kogu tutvustas noortele noorsootöötaja elukutset

Eesti Noorsootöötajate Kogu tutvustas 2018. kuni 2020. aastani väldanud projektis interaktiivsetes töötubades 15–19-aastastele noortele noorsootöötaja kaheksat ametit.

Töötubade eesmärk oli tõsta karjääriteadlikkust noorsootöö valdkonnas ning tutvustada laiemale avalikkusele noorsootöötaja ametite mitmekülgsust.

Tutvustamisel oli kaheksa noorsootöötaja ametit, milles noored saavad teadmisi ametite eripäradest, konkreetsetest tööülesannetest ja töövõtetest ning võtmeoskustest:

  • avatud noortekeskuse noorsootöötaja;
  • kooli huvijuht;
  • ringijuht;
  • huvikooli õpetaja;
  • maleva rühmajuht ja/või noortelaagri kasvataja;
  • rahvusvahelise noorsootööga tegelev noorsootöötaja;
  • mobiilne noorsootöötaja;
  • noorsootöötaja kultuuriasutustes.

Noorsootöötaja ametit tutvustati noortele nii virtuaalreaalsuse kui ka liitreaalsuse tehnoloogiate abil ning praktiliste noorsootöös ettetulevate tegevuste läbimängimise kaudu. Läbi erinevate meetodite anti noortele aimdust noorsootöö valdkonna võimalustest ja mitmekesisusest.

Projektijuht Mari-Liis Küüsmaa lisas:

„Töötuba läbi viies on praktika näidanud, et noortele tuleb üllatusena kui lai on tegelikult noorsootöö valdkond ning palju erinevaid karjäärivõimalusi tegelikult sellel erialal on.“

Haaravate lahenduste koostööpartnerid olid Maru VR Production OÜ ja Subatomic OÜ ja kaasatud oli mitmeid teisigi noorsootöö valdkonna eksperte. Samuti tehti koostööd noorsootöö erialasid õpetavate kõrgkoolidega.


Uute töötubadega tehti algust juba 2018. aasta lõpus ja need kestsid kuni 2020. aastani.


Interaktiivseid töötube noorsootöötaja ametite tutvumiseks rahastati haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames. Eesti Noorsootöötajate Kogu koostööleping Eesti Noorsootöö Keskusega sõlmiti riigihanke tulemusena ja kestis 2020. aasta lõpuni.

https://entk.ee/9721/

Noorsootööd õpetavad ülikoolid

Foto autor: Marii Joala Töötoa ettevalmistused – virtuaalreaalse elamuse võttepäev. Tootjafirma: Maru VR Productions

Meist meedias:

Delfi Kasulik teemaleht, 23.11.2018

Geeniuse digiportaal, 23.11.2018