Eesti Noorsootöötajate Kogu nutika töögrupi loodud taskuhäälingusarjas “Noorsootööjutud” räägime ja räägivad meie enda noorsootöötajad ja spetsialistid noorsootöö võlust ja valust, väljakutsetest, võimalustest, vabadusest, vastutusest, väärtustest, virtuaalsusest, vitaalsusest ja vaimust.


Saade #1: Noorte kaasamise võlu ja valu

Podcasti “Noorsootööjutud” esimes saates räägime noorte kaasamisest ning sellel teemal arutlevad Ave-Liis Kivest Viimsi noortekeskusest ja Heiki Viisimaa  Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskusest, vestlust juhib Pavel Vassiljev Lasnamäe noortekeskusest.


Saade #2: Mobiilsest noorsootööst ausalt ja avatult

Podcasti “Noorsootööjutud” teises saates räägime mobiilsest noorsootööst ning oma mõtteid jagavad Tallinna mobiilsed noorsootöötajad Svetlana Protasova ja Alexander Arabkin, vestlust juhib Nõmme Vaba Aja Keskuse laste- ja noortetöö juht Asso Viiding.


Saade #3: Projektimaailma saladused

Podcasti “Noorsootööjutud” kolmandas saates räägime projektimaailma saladustest noortevaldkonnas ning nutikaid nippe jagavad  Tartu Noorsootöö Keskuse arendusjuht Mariliis Maremäe  ja  Põhja- Tallinna noortekeskuse juhataja Maris Pošlin, vestlust juhib Tartu Linnavalitsuse noorsootööteenistuse peaspetsialist Airi Park.


Saade #4: Inimõigused, mitmekesisus ja noorsootöö

Podcasti “Noorsootööjutud” neljandas saates räägime inimõigustest, mitmekesisusest ja noorsootööst ning ühtlasi tähistame 12. mail toimuvat mitmekesisuse päeva.

Saatekülalised on Kelly Grossthal Eesti Inimõiguste Keskusest ja Liisi Trumm Tartu Lille noortekeskusest, vestlust juhib Eesti Noorsootöötajate Kogu tegevjuht Heili Griffith.


Saade #5: Leivad ühte kappi – viis aastat ENKi

Podcasti “Noorsootööjutud” viienda saatega tähistame Eesti Noorsootöötajate Kogu viiendat sünnipäeva.

Sünnipäevahõngulises saates räägivad Triino Lest ja Ilona- Evelyn Rannala kuidas Eesti Huvijuhtide Liit ja Eesti Noorsootöötajate Ühendus leivad ühte kappi panid, saadet juhib Piret Talur.


Saade #6: Noorsootöötaja kutse olulisus elukestvaks õppijaks kujunemisel

Podcasti “Noorsootööjutud” kuuendas saates räägime lähemalt noorsootöötaja kutse taotlemisest. Noorsootöötaja kutse on muutumas üha väärtuslikumaks enesereflektsiooni võimaluseks ning kvalifikatsiooni tõstmise ja kinnitamise vahendiks. Sel puhul on Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengid Janne Puks, Kerttu Brandmeister ja Karina Voogla kutsunud endaga mõtteid vahetama Haridus- ja Noorteameti kutse andmise peaeksperdid Eilika Mätase (praegune ENKi kutse väärtustamise suunajuht) ja Sigrit Ustavi, et üheskoos arutleda noorsootöötaja kutse väärtuse üle elukestva õppe raamistikus.


Saade #7: Omaalgatusest noorsootöö gurmaanidele

Podcasti “Noorsootööjutud” seitsmendas saates räägime mis on omaalgatus ja kuidas see erineb ettevõtlikkusest ning kuidas toetada noorte omaalgatust. Saatekülalised on  Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse avatud noorsootöö arendusjuht Riin Luks, Vastseliina noortekeskuse juhataja Merlis Pajustik ning vestlust juhib Haridus- ja Noorteameti noorteosakonna noorte osaluse ja nutika noorsootöö suunajuht Roger Tibar.


Saade #8: Mitteformaalõppe julged teod

Podcasti “Noorsootööjutud” kaheksandas saates räägime noorsootööst õpetajatega. Tallinna Haridusameti noorsootöö osakonna rahvusvahelise noorsootöö vanemspetsialisti Eneli Meresmaa juhtimisel räägivad Tallinna Kalamaja Põhikooli sotsiaalpedagoog Margarita Vähejaus ja Ehte Humanitaargümnaasiumi õpetaja Aleks Moppel üheskoos kogetud imeliselt inspireerivast Gutsy Go projektist.


Saade #9: Tunne seda tunnet

Podcasti “Noorsootööjuttude” üheksanda saate saatekülaline on  MTÜ Pärnu Noorte Vabaajakeskuse tegevjuht ja MTÜ Tunne eestvedaja  ning koolitaja Karoliine Aus. Räägime MTÜ Tunne tegemistest,  mis on Pärnus tegutsev noorsootöö ja kultuurivaldkonda siduv noorteorganisatsioon, mis tõstab erilisele kohale vaimse tervise ning jagame nippe kuidas olla oma elu superkangelane. Vestlust aitab vedada Anneli Meisterson, Saaremaaa Noorsoostöö Keskuse suunajuht-noorsootöötaja.


Saade# 10: Kümme

Podcasti “Noorsootööjuttude” kümnendas  saates vestlevad ENK´i nutika noorsootöö töögrupi liikmed Anette Mandel, Airi Park, Ave-Liis Kivest, Eilika Mätas, Anneli Meisterson ja Tessi Ilustrumm. Üheskoos tehakse kerge pilguheit  nutika noorsootöö töögrupi tegemistele ning  vaadatakse tagasi 2021. aasta peale, et fikseerida ära ja tunnetada üle need „head ja vead“ ja kõik kogemused, mis seda aastat saatsid.


Saade #11: Ehitades sildu Ukraina ja Eesti noorte vahel

Maikuu on Euroopa mitmekesisuse kuu, mille juhtlause on sel aastal “Sildu luues”. Eestis on mitmekesisuse päeva tähtsündmuseks 11. mai, mil tähistatakse mitmekesisuse päeva. Sel puhul vestlevadki ENKi tegevjuht Heili Griffith, Räpina noortekeskuse juhataja Kristel Zovo ning Tallinna Kesklinna noortekeskuse juhataja Minna Lahtvee ukraina ja eesti noorte teemadel.


Saade #12: Kõrgharidusest noorsootöös, vol1

Taskuhäälingu “Noorsootööjutud” seekordses episoodis keskendutakse Tallinna Ülikooli noorsootöö erialale. Taskuhäälingus annavad kiire ülevaate noorsootöö erialast, õpitu rakendamisest töökohal ning kooli, töö ja eraelu ühildamisest noorsootöö õppekava kuraator Tanja Dibou, Keila Noortekeskuse noorsootöötaja Geter Ehrenpreis ning Saku valla Noortekeskuse noorsootöötaja Kätlin Taimsaar. Vestlust juhib Pärnumaa Noorsootöö Keskuse tegevjuht Karoliine Aus.


Saade #13: Võrgustik kui turvavõrk

Podcasti “Noorsootööjutud” kolmeteistkümnendas saates räägime võrgustikutööst noortevaldkonnas ja kogukonnas laiemalt.

Saatekülalised on Viljandi Avatud Noortetoa noorsootöötaja-maleva koordinaator Liis Särg ja Pärnust Noortegarantii tugisüsteemi juhtumikorraldaja ning Pärnu MoNo mobiilse noorsootöö koordinaator Triin Mäger. Vestlust juhib Tallinna Haridusameti noorsootöö osakonna mobiilse noorsootöö spetsialist ja ENKi avatud noortekeskuste noorsootöötajate töörühma juht Triini Viks.


Saade# 14: Noorsootöötajate palgatõus ei ole võimatu missioon

Podcasti “Noorsootööjutud” neljateistkümnendas osas vestleme rahast, palgast ja selle küsimisest ning eneseväärtustamisest.

Saatekülalised on investor, autor, ettevõtja, mentor, õpetaja, ema ja rahatarkuse entusiast Kristi Saare ja endine tippmüügimees ning palgaläbirääkimiste ekspert Ekke Lainsalu.

Saadet juhib dirigent, kultuurikorraldaja ja koolijuht Edmar Tuul.


Saade #15: AI – noorsootöö sõber või vaenlane

AI on tulnud, et jääda!

Millised on noorsootöötajate võimalused, et uus tehnoloogia enda töö efektiivsemaks muutmiseks tööle panna?  Millised on AI ohud?

Kõigest sellest räägivad Noorsootööjuttude viieteistkümnendas saates digiagentuuri DreamGrow asutaja Priit Kallas ja Haridus-ja Noorteameti  noorteosakonna nutika noorsootöö ja noorte osaluse valdkonnajuht Roger Tibar.

Saadet juhib Edmar Tuul, dirigent, kultuurikorraldaja ja Viimsi muusikakooli direktor.